אטרקציות לאירועים

אטרקציות לאירועים

בעיני כולנו אטרקציות מסמלות יציאה מהשגרה, הנאה ופעילות מיוחדת וחווייתית שעושה טוב לגוף ולנפש.

בעוד שבעיני המבוגרים אטרקציות יכולות לכלול פעילויות ספורט למיניהן כמו רכיבה על סוסים, טרקטורונים, גלישה, סקי ועוד או טיול רגלי מיוחד או אפילו הופעת אומן אהוב באירוע, הרי בעיני הילדים האטרקציות תמיד באות בהקשר של משחק המשלב תנועה וחוויה.

בניגוד לעבר, בו היה נהוג להעביר את שעות הפנאי עם החברים בחצר או בטיול אופניים הרי כיום, בעידן הטכנולוגי של ימינו, האטרקציות הפכו לשונות ודיגיטליות יותר הן לילדים והן למבוגרים רבות ומגוונות.

די במבט קצר ומרחוק על אנשים בשעות הפנאי שלהם, כדי להבין שכל מה שהיה נהוג בעבר לעשות בהן השתנה ללא היכר.

את הפעילות החברתית מחליפה פעילות ממוחשבת בין אם זה בטלפון הסלולארי החכם, מחשבי לוח (טאבלט) למיניהם, קונסולות משחקים המתחברות למסך הטלוויזיה, פלייסטיישן, wii ועוד…הסתכלו מסביבכם, כמעט ולא רואים ילדים משחקים כמו פעם, רובם כבר צמודים אף בשעות הפנאי של אחר הצהריים, למכשיר הטלפון של הוריהם או אפילו לשלהם.

העידן הדיגיטלי לא פסח על אף אחד: המשחקים החברתיים הפכו בעיקרם לפעילות אינדיווידואלית מהנה ביותר מול מסך ואין כמעט אחד שלא נשבה בקסמם של משחקים אלו.

בקטגוריה זו של האטרקציות נמצא משחקים גם ברשת האינטרנט וגם משחקי מחשב הסוחפים כמעט את כולנו למערבולת ממכרת ומהנה בזכות הטכנולוגיה הזמינה והקלה.

הממשקים מאוד נוחים, כמו גם אופן המשחק הופך לפשוט יותר וכך גם מגוון המשחקים.

כל אחד מאיתנו חשוף או נחשף לאטרקציות אלו בין אם ראה זאת בבתים של חברים ובין אם מחזיק זאת בעצמו. אטרציות אלו הפכו ללהיט בקרב רבים שרוצים לשחק ולהישאב לחוויה מבלי לצאת אפילו מהבית.

בולטות במיוחד בקטגוריה זו קונסולות המשחקים המתחברות אל מכשיר הטלוויזיה, הם הפכו ללהיט בקרב צעירים וילדים ומכילות עולמות שלמים ווירטואליים בהם ניתן לשחק ולהעביר שעות של פנאי בכייף ובהנאה. קיימים אף מכשירים בקטגוריה זו בהם ניתן לשחק מול חברים בעלי אותו מכשיר וכך הפכו להם המשחקים החברתיים ברחוב או בבית למשחקים חברתיים ווירטואליים מהנים במיוחד.